Cel puţin 6 oameni au murit după ce uraganul Debby a lovit Florida. S-a instituit stare de urgență în regiune

Cel puţin şase persoane au fost ucise de uraganul Debby, în Statele Unite ale Americii. Sunt inundaţii masive în Florida, unde vintul a bătut si cu 130 de km pe oră. Străzile au fost acoperite de ape şi multe case au fost inundate. Autoritățile locale au declarat stare de urgență și au deschis adăposturi speciale pentru oamenii rămaşi pe drumuri.

70.000 de oameni blocați în mijlocului deșertului Nevada, după ce într-o singură zi a plouat cât pentru luni întregi. Biden verifică situația sinistraților după trecerea uraganului Idalia

Situație dramatică în deșertul Nevada. Pentru că în 24 de ore a plouat cât în 3 luni, locul s-a transformat în mocirlă, iar aproximativ 70.000 de oameni care participau la un festival au rămas blocați în noroi. Autoritățile încearcă să îi evacueze până când oamenii nu rămân fără provizii. Pe de altă parte, președintele Joe Biden a vizitat statul Florida, pe unde a trecut uraganul Idalia.

Ultima Oră

Cele mai citite