Medicii ieșeni trag un semnal de alarmă. În județ nu mai sunt locuri la ATI de zile întregi! Fiecare zi din această săptămâna a fost cu mai mulți pacienți decât paturi disponibile. Așa că bolnavii au fost tratați în Unitatea de Primiri Urgențe a Spitalului Sf. Spiridon, în așteptarea eliberării unui loc în spitalele COVID.
Medicii de la Unitatea de Primire a Urgenţelor (UPU) din cadrul Spitalului "Sf Spiridon" din Iaşi atrag atenţia că a început să crească numărul persoanelor care se prezintă la urgenţe pentru că se tem să nu aibă COVID-19.