ultramaratonist
Ultramaratonistul Polgar Levente, care, așa cum spune, poartă în el două etnii, română și maghiară, va alerga pentru al treilea an consecutiv, de 1 Decembrie, pe traseul Aiud - Alba Iulia, până la, în mod simbolic, Sala Unirii, el lansând și o invitație oricui dorește să i se alăture în acest gest prin care își arată respectul față de Ziua Națională a României.

