Ultima zi din vacanța de iarnă. Școala începe în stare de alertă din cauza gripei

A fost ultima zi din vacanţa de iarnă, iar copiii au vrut să profite de fiecare clipă că să se distreze înainte de începerea școlii. La munte, acolo unde au găsit puţină zăpadă, pârtiile au fost pline. La fel au fost și parcurile și patinoarele din Capitală. De mâine, elevii se întorc la cursuri și, pentru a se feri de gripă, trebuie să respecte reguli mai stricte decât de obicei. De bază este triajul epidemiologic făcut zilnic, înainte de începerea orelor.

Ultima zi de vacanță, la mare

Distracție și emoții în ultima zi de vacanță pentru elevii din toată ţara. Cei mai fericiţi sunt copiii care locuiesc la malul mării, pentru că se pot bucura de soare şi plajă chiar şi în ultima zi înainte de şcoală. Totuşi, pe chipurile lor se putea citi regretul că de mâine vor înlocui jocurile cu teme şi teste.

Ultima Oră

Cele mai citite