Turist în vreme de pandemie. Experiențe culinare cu rețete tradiționale

După mai bine de un an de pandemie, turismul gastronomic renaşte timid în unele judeţe din ţară. În Bistriţa-Năsăud a fost deschis primul punct de gastronomie locală, dar sunt deja cereri pentru mai multe. Conceptul e perfect adaptat la ideea de tradiţie locală, dar şi la distanţarea fizică impusă în această perioadă.

Ultima Oră

Cele mai citite