Pandemia lasă în continuare urme adânci în turism. Restricțiile și frica de boală i-au împiedicat pe vizitatori să descopere locuri noi. În primele nouă luni ale acestui an, în Cluj, au venit puțin peste 300.000 de turiști, mult mai puţini decât în alţi ani, iar județul s-a clasat pe locul șase la nivel național.