tuburi oxigen
În spitalele care tratează pacienți bolnavi de COVID nu mai sunt locuri la terapie intensivă, nu este oxigen suficient pentru pacienții care nu pot respira fără aparate. Instalațiile sunt suprasolicitate, așa că nu se pot suplimenta paturile. Sunt spitale unde, din lipsă de locuri, bolnavii sunt îngrijiți la camera de urgență.

