Un oficial Hamas din Gaza l-a acuzat pe președintele american Donald Trump de „standarde duble flagrante” în cererea sa de eliberare imediată a ostaticilor încă reținuți în Gaza - dar a declarat pentru CNN că întâlnirile directe ale Hamas cu oficialii americani „au ca scop obținerea stabilității în regiune”.