Liderii triburilor indiene din Brazilia au organizat un protest în capitala federală. Ei au cerut dreptul de a deține suprafețe de teren și oprirea politicii de exterminare la care, spun ei, sunt supuși de către guvernul de dreapta condus de președintele Bolsonaro.