Microbuzul groazei. Imagini de la un telespectator care a călătorit într-o mașină găurită și ruginită, în care pasagerii stăteau și în picioare, iar șoferul vorbea la telefon

Transportul călătorilor este de multe ori la limita supraviețuirii în România. Un telespectator ne-a trimis imagini greu de explicat dintr-un microbuz cu care a călătorit câteva ore, peste 250 de kilometri, între Brăila şi Piatra Neamţ. Pe tot drumul, călătorii au stat şi în picioare într-o maşină ruginită şi şubredă, iar şoferul a vorbit la telefon. Aşa rezultă din imaginile primite pe whatsapp-ul Știrilor TVR şi pe care le-am arătat astăzi responsabililor din Transporturi şi patronilor firmei. Răspunsurile nu par să rezolve problemele.

Un șofer de microbuz riscă închisoarea după ce a lăsat un copil la volan. Imagini filmate de un călător

Imagini incredibile surprinse într-un microbuz pe ruta Mamaia-Constanţa! Şoferul autovehiculului, plin cu pasageri, lasă un copil să ţină de volan şi să schimbe vitezele chiar în timpul cursei. Şi culmea, călătorii nu sunt deloc deranjaţi, ba chiar îl ceartă pe cel care a îndrăznit să filmeze scenele. Poliţiştii îl cercetează acum pe şofer, care riscă închisoarea.

Ultima Oră

Cele mai citite