S-a deschis Transalpina. La peste două mii de metri este încă zăpadă
Primii turiști au urcat miercuri pe Transalpina. Cunoscută și ca Drumul Regelui, șoseaua a fost curăţată şi redeschisă circulaţiei. Zeci de maşini şi motociclete au ajuns deja în zonă. Deşi suntem la început de iunie, la peste două mii de metri altitudine, turiștii își pot face selfieuri în zăpadă.
1 June 2022, 19:20