S-a deschis Transalpina. La peste două mii de metri este încă zăpadă

Primii turiști au urcat miercuri pe Transalpina. Cunoscută și ca Drumul Regelui, șoseaua a fost curăţată şi redeschisă circulaţiei. Zeci de maşini şi motociclete au ajuns deja în zonă. Deşi suntem la început de iunie, la peste două mii de metri altitudine, turiștii își pot face selfieuri în zăpadă.

A fost redeschis traficul rutier pe Transalpina

Astăzi a fost redeschis traficul rutier pe DN 67 C Rânca-Obârșia Lotrului (Transalpina), informează centrul INFOTRAFIC. Circulaţia autovehiculelor este permisă doar în intervalul orar 08-20.00.

Ultima Oră

Cele mai citite