Tramvaiul Imperio cu numărul 100 a ieşit luni pe traseu, evenimentul fiind marcat prin prezenţa primarului Capitalei, Nicuşor Dan, a viceprimarului Stelian Bujduveanu şi a preşedintelui grupului de firme Astra Arad, Valer Blidar.
Noile tramvaie cumpărate de Primăria Capitalei vor fi scoate, în curând, pe traseu. Azi-noapte, două dintre tramvaiele construite la Arad au fost scoase din depou pentru probe. Şi, totul a mers bine. Epopeea recepţionării lor se apropie de final.
Conducerea Societăţii de Transport Bucureşti speră să colaboreze cu Poliţia locală astfel încât noile tramvaie să nu fie vandalizate de călătorii certaţi cu bunul simţ.