14 pacienți internați la spitalul de psihiatrie din Schitu, județul Olt, și un angajat al unității au fost depistați pozitiv în urma testărilor pentru COVID-19.
Alertă la Institutul Oncologic din Cluj-Napoca. 17 pacienţi şi 3 cadre medicale au fost depistate pozitiv cu noul coronavirus. "Niciunul nu are simptome specifice bolii", a anunţat conducerea spitalului, care continuă să testeze personalul şi pacienţii.