Profesori fără evaluări psihologice. De 6 ani sistemul pedepseşte în loc să ajute cadrele didactice

Profesori care educă cu palma şi vorbe aspre sau elevi pentru care şcoala e un ring de box. Sunt realităţi aproape zilnice în învăţământul românesc. Situaţiile revoltătoare pot fi prevenite. Însă în ultimii 6 ani se face economie cu evaluarea pshihologică a profesorilor. Cadrele didactice ajung în faţa unui specialist abia după ce au derapaje grave în comportament. Şi asta în timp ce în sistem situaţia este deja alarmantă! 

Ultima Oră

Cele mai citite