EXCLUSIVITATE ”Aveam senzația că vorbesc cu niște fantome”. Adolescenții implicați în dosarul drogurilor din școli au fost evaluați de experți. 7 in 10 elevi au ieșit pozitiv la testul antidrog

Adolescenții implicați în dosarul drogurilor din școli au fost evaluați de experții Agenției Naționale Antidrog, iar concluziile sunt șocante. Șapte dintre cei zece au ieșit pozitiv la testul antidrog. ”Parcă vorbeam cu niște stafii”, au declarat specialiștii. Aceștia au explicat în exclusivitate pentru știrile TVR cum a fost posibil că niște copii fără probleme să se transforme în consumatori de droguri și chiar dealeri. Pentru ajutor apelați numărul unic de urgență pentru copii 119.

Un polițist din Gorj a fost depistat pozitiv la testul antidrog. Bărbatul susține că face un tratament pentru alergie

Este anchetă la Inspectoratul de Poliție din Gorj după ce unui comisar i-a ieșit pozitiv testul pentru droguri. Totul, în urma unei acțiuni a colegilor săi de la Poliția Rutieră. Omul legii susține că nu a consumat nicio substanță interzisă, ci făcea tratament pentru o alergie. Analizele de laborator vor stabili cu exactitate dacă polițistul s-a drogat sau nu.

Ultima Oră

Cele mai citite