Sunt români chinuiţi de dureri în fiecare zi, dar tratamentele care le-ar alina suferinţa nu sunt decontate. O propunere de lege din Senat le dă dreptul pacienţilor să beneficieze de terapia durerii cu fonduri de la Casa Naţională de Sănătate. Tratamentele vor fi adaptate fiecăruia.