Republica Moldova va limita numărul diplomaţilor din Federaţia Rusă acreditaţi la Chişinău, a anunţat miercuri, la începutul şedinţei de guvern, ministrul Afacerilor Externe şi Integrării Europene moldovean, Nicu Popescu, care deţine totodată şi portofoliul de vicepremier, transmite Moldpres.