Secția pentru investigarea infracțiunilor din Justiție va fi desființată. Este poziția adoptată oficial de Guvern, prin memorandumul aprobat în ședința de aseară. Soluția desființării secției speciale a fost propusă de ministrul Justiției, Cătălin Predoiu și susținută și de premierul Ludovic Orban.