Elevii din Gorj s-au întors la școală, după pauza impusă de cutremurele din zonă. Cinci școli au structura afectată, iar cursurile se vor desfășura în alte clădiri

Elevii din Gorj au revenit în clase după trei săptămâni de vacanță forțată și de cutremurele de luna trecută care au provocat pagube inclusiv în școli. Aproape 700 dintre copii au fost mutați în alte clădiri sau alte săli de clasă. Elevii au fost întâmpinați de psihologi și de reprezentanții ISU, care le-au explicat cum să se comporte în cazul unui eventual seism.

Ultima Oră

Cele mai citite