Cozi întinse pe zeci de metri la târgurile de mărțișoare
Este ultima zi de iarnă şi ne pregătim cu toţii să întâmpinăm primăvara cu o altă stare, cu optimism la gândul că vom ieşi din pandemie şi ne vom continua viaţa fără îngrădiri. Pentru foarte mulţi, cea mai bună formulă a fost un târg de mărţisor. A fost glomeraţie în plin centru al Bucureştiului. Calitatea şi cantitatea au făcut casă bună la târg. Mărţişoarele au furat privirile prin diversitate, forme, culori şi mărimi.
28 February 2021, 22:18