Capitala, invadată de ţânţari. Primăria Capitalei susţine că a pulverizat soluţii de combatere în aproape jumătate din oraș

Țânțarii continuă să fie principalii inamici ai bucureștenilor! Oamenii se plâng că nu pot sta în aer liber, nici măcar câteva minute, că se umplu de pișcături pe corp. Primăria Capitalei susține că face tot ce poate pentru a combate insectele, dar populația de insecte s-ar fi înmulțit în ultima perioadă din cauza ploilor.

Primăria Capitalei vrea să scape de ţânțari la început de toamnă

În București a fost aplicat ultimul tratament de combatere a insectelor. Chiar și cetățenii se pot implica în lupta împotriva înțepăturilor: autoritățile locale au pus la dispoziție un număr de telefon pentru a anunța zonele unde sunt probleme create de insecte.

Ultima Oră

Cele mai citite