Orașul Râmnicu Vâlcea a fost transformat, în noaptea de duminică spre luni, într-un câmp de război. Peste 2000 de militari și sute de tancuri, taburi și camioane au mișunat în jurul orașului, în cadrul unui amplu exercițiu militar. Saber Guardian 2017 este cel mai mare exercițiu militar desfășurat în țara noastră.