Supraveghere video pe Muntele Tâmpa din Brașov, după ce mai multe locuri din rezervația naturală au fost vandalizate

Inscripţii de tip graffiti au ajuns şi pe vârful Muntelui Tâmpa. Sunt braşoveni sau turişti care vandalizează astfel stânci, panouri de informare turistică sau ziduri. Cei care au grijă de Rezervaţia Naturală Tâmpa curăţă urmele de vopsea, însă nu durează mult şi apar altele. Pentru a-i prinde pe cei care mutilează astfel natura vor fi instalate camere de supraveghere.

Zi de "foc" pentru salvatorii din stațiunile montane

Salvamontiştii din întreaga ţară au intervenit, în a doua zi de Crăciun, la 39 de evenimente semnalate prin apeluri 112, cu cele mai multe cazuri confruntându-se cei din Sinaia şi din Predeal.

Ultima Oră

Cele mai citite