Ilie Bolojan: „Reducerea cheltuielilor de funcționare va crește eficiența instituțiilor publice”
Premierul Ilie Bolojan a avut astăzi, la Palatul Victoria, o întâlnire de lucru cu reprezentanții celor 36 de instituții subordonate Guvernului, pe tema măsurilor de reorganizare, reducere a cheltuielilor de personal și îmbunătățire a activității acestora, se arată într-un comunicat al Guvernului.
13 August 2025, 13:47 (actualizat 13 August 2025, 13:48)