Doi astronauţi ai NASA au efectuat lucrări de reparaţii pe Staţia Spaţială Internaţională (ISS) în timpul unei ieşiri extravehiculare, a anunţat joi agenţia spaţială americană.
O rachetă a SpaceX a fost lansată sâmbătă către Staţia Spaţială Internaţională având la bord un astronaut american şi un cosmonaut rus, celelalte două locuri rămânând libere pentru astronauţii rămaşi blocaţi pe ISS.
29 September 2024, 14:03 (actualizat 29 September 2024, 14:06)
Capsula Starliner a companiei Boeing părăseşte vineri Staţia Spaţială Internaţională (ISS), însă va reveni pe Pământ fără cei doi astronauţi ai misiunii pe care i-a transportat la plecare.
6 September 2024, 13:11 (actualizat 6 September 2024, 23:39)