România este ţara unde o tânără din Nigeria şi-a găsit rostul în viaţă. Celia s-a stabilit la Sibiu, acum 7 ani, şi s-a îndrăgostit pe loc de oraş şi de oamenii săi. E decisă să rămână aici şi după ce termină Facultatea de Medicină. Între timp însă, a devenit o vloggeriţă cunoscută pe reţelele de socializare şi promovează România.
Pentru anul universitar viitor se va păstra sistemul hibrid. La Medicină și Drept candidații vor susține clar examene cu prezența fizică, iar pentru facultățile vocaționale probele de aptitudini pot fi trimise online. Deocamdată, cele mai multe facultăți rămân cu admiterea pe baza rezultatelor de la Bacalaureat.