stres coronavirus
Pandemia este în acest moment o sursă majoră de stres pentru oameni. După mai bine de 8 luni de luptă cu SARS-CoV-2, psihologii și psihiatrii au început deja să vorbească despre "sindromul de stres COVID". Acesta îi poate afecta pe bolnavi, pe cei care se tem să nu fie infectați și pe cadrele medicale din prima linie.

