Spitalul Sanador a suspendat activitatea a medicilor sancționați în cazul băiețelului mort după operație. Mama copilului: Este cinism și o proastă campanie de PR
Doctorii sancţionaţi cu vot de blam de Colegiul Medicilor Bucureşti, în cazul băieţelului Ștefan Alexandru Duță, mort la Sanador, nu mai au voie să opereze la spitalul privat. Sanador a anunţat, într-un comunicat, că le-a suspendat activitatea chirurgicală și că a reziliat contractele de colaborare cu medicii din echipa operatorie principală, imediat după moartea micuţului. Cei de la Sanador mai susţin că au aplicat practicile curente din chirurgia pediatrică internaţională.
26 March 2019, 16:28