SUA: Stare de urgență în California. Regiunea Los Angeles este devastată în continuare de incendii

În California incendiile de vegetaţie continuă să facă ravagii. Sudul statului, în zona oraşului Los Angeles, e devastat de un nou focar. Mii de oameni au fost evacuaţi şi sute de kilometri pătraţi de vegetaţie s-au transformat în scurm. Ministerul român de Externe avertizează cetăţenii români că în zonă sunt restricţii de circulaţie şi le recomandă să respecte cu stricteţe indicaţiile autorităţilor locale.

Ultima Oră

Cele mai citite