Demolarea vechiului stadion ''Nicolae Dobrin'' din cartierul Trivale, pe locul căruia va fi construită o nouă arenă, va începe în perioada următoare, a anunţat, marţi, Primăria Piteşti.
Guvernul României a aprobat demolarea stadionului "Nicolae Dobrin" din Piteşti, în vederea construirii unei noi arene, la standarde internaţionale, informează clubul de fotbal FC Argeş, pe site-ul său oficial.