Luptători români medaliați la Moscova, la Cupa Mondială de Sambo

Rusia are granițele închise de un an de zile, însă face anumite excepții și invită sportivi din alte țări la competiții internaționale. Două medalii de argint și patru de bronz intră în palmaresul luptătorilor români, care se întorc de la Moscova, gazda Cupei Mondiale de Sambo. Chiar dacă încă nu este un sport olimpic, sambo are numeroși adepți și în România. Despre emoțiile sportivilor noștri la Moscova, într-un reportaj semnat de Liviu Iurea.

Foștii sportivi care primesc indemnizaţii de merit, verificați. Există suspiciuni că unii nu au dosarele în regulă

După ani de amânări, Ministerul Tineretului şi Sportului o să verifice actele tuturor foştilor sportivi care primesc indemnizaţii de merit. Există suspiciuni că unii beneficiari nu au dosarele în regulă. Bănuielile au pornit de la o investigaţe făcută pe cont propriu de foşti medaliaţi, pe care statul i-a trecut cu vederea. Ei spun că alții iau, pe nedrept, în locul lor, indemnizaţiile.

Ultima Oră

Cele mai citite