Președintele Klaus Iohannis a declarat, vineri, în timpul vizitei la Unitatea de Suport Medical Bucureștii Noi, că este bucuros că antreprenorii, ONG-urile și voluntarii au înțeles că statul nu trebuie lăsat singur în această pandemie și se implică în gestionarea crizei.