Premierul Orban cere demiterea Sorinei Pintea, după ce fostul ministru al Sănătății s-a răzgândit asupra demisiei de la conducerea Spitalului Județean Baia Mare
Premierul Ludovic Orban i-a cerut, în ședința de Guvern de joi, ministrului Sănătății, Nelu Tătaru, să o demită pe Sorina Pintea din funcția de manager al Spitalului Județean Baia Mare, după ce Pintea, fost ministru al Sănătății, aflată acum sub control judiciar, s-a răzgândit și a revenit asupra demisiei.
9 April 2020, 18:05