Mii de bucureşteni din Rahova stau fără gaze de o lună. Care sunt explicațiile Distrigaz
La aproape o lună de la explozia care a distrus o scară de bloc din cartierul Rahova, mii de bucureșteni nu au încă gaze. În unele cazuri, Distrigz a tăiat conductele din cauza defecţiunilor. Pentru altele este nevoie de acordul Comitetului Municipiului București pentru Situații de Urgență, iar în cazul altora trebuie reparate instalațiile.
15 November 2025, 18:54