"Singura mea plăcere, care mi-a mai rămas, este muzica", le-a mărturisit nea Vasilică pompierilor și voluntarilor care au venit să ajute după dezastrul lăsat de puhoaie la Broșteni. Și le-a cântat la acordeon, în semn de mulțumire.
TVR a reluat campania „Împreună facem bine", un demers pentru a-i sprijini pe cei aflați în suferință, dar și un semn de solidaritate cu cei afectați de inundații.
31 July 2025, 21:04 (actualizat 1 August 2025, 12:35)