Simona Halep participă la turneul de la Madrid, unde spune că "se simte ca acasă". Sportiva are două trofee câștigate acolo, în 2016 și 2017

Jucătoarea română de tenis Simona Halep (3 WTA), campioană la turneul de la Madrid în 2016 şi 2017 şi finalistă în alte două ediţii, ultima în 2019, a declarat că oraşul spaniol este unul ''special'' pentru ea şi că ''a aşteptat doi ani să se întoarcă'' la un turneu care ''îi place foarte mult'', scrie EFE.

Simona Halep s-a calificat pentru a patra oară în finala turneului WTA de la Madrid. Românca e la o victorie de locul 1 mondial

Simona Halep (27 de ani, locul 3 WTA) s-a calificat pentru a patra oară în finalele turneului de tenis de la Madrid (WTA), dotat cu premii totale de 7.021.128 dolari, după ce a învins-o în trei seturi, 6-2, 6-7, 6-0 pe elvețianca Belinda Bencic (22 de ani, locul 18 WTA). Simona a mai jucat finala la Madrid în 2014, când a fost învinsă de Maria Șarapova, în 2016 și 2017 când a câștigat trofeul.

Simona Halep s-a calificat în semifinalele turneului WTA de la Madrid. Dacă va câștiga trofeul, redevine lider mondial

Simona Halep (27 de ani, locul 3 WTA) s-a calificat pentru a patra oară  în semifinalele turneului de tenis de la Madrid (WTA), dotat cu premii totale de 7.021.128 dolari, după ce a învins-o în minimum de seturi, 7-5, 7-5 pe australianca Ashley Barty (23 de ani, locul 9 WTA).În urma rezultatului de azi, Simona Halep urcă din nou, de luni, pe locul 2 WTA. Iar în cazul în care câștigă trofeul, redevine lider mondial după ce Naomi Osaka a fost eliminată în sferturi de elvețianca Belinda Bencic, numărul 18 WTA.

Ultima Oră

Cele mai citite