Anul trecut în România s-au născut cei mai puțini copii din ultima sută de ani. Mai puțin de 180.000 de copii au venit pe lume, a anunțat Institutul Național de Statistică. Numărul nașterilor a scăzut față de anul trecut care oricum înregistrase un record minim al ultimilor ani.