Timișoara: Zeci de șerpi în canalul Bega
Zeci de șerpi, de diferite dimensiuni au ieșit pe malul râului Bega! Imaginile au fost surprinse de un timișorean, în zona centrală a orașului. Nu stai prea liniștit când îi vezi dar specialiștii ne spun că acești șerpi nu sunt periculoși. Mai mult, prezența lor arată că râul are o biodiversitate uimitoare.
16 July 2021, 20:33