Liderul PSD Brăila, senatorul Ion Rotaru, este internat în Bucureşti, la Institutul Naţional de Boli Infecţioase ''Matei Balş'', după ce a fost testat pozitiv la COVID-19 în data de 21 iulie.
Senatorul UDMR Tánczos Barna a anunţat, vineri, că s-a externat din Spitalul Judeţean de Urgenţă din Miercurea Ciuc, unde a urmat timp de 12 zile tratament pentru infecţia cu SARS-CoV-2.