După un început de săptămână cu vânt și ger năpraznic, finalul a adus o zi superbă pentru cei aflați la munte. Stațiunile sunt pline, la fel și pârtiile, iar instalațiile de transport pe cablu au funcționat non-stop. Cum vremea a fost excelentă, iar stratul de zăpadă, perfect, turiștii s-au desprins cu greu de zăpadă și de frumusețea peisajului.