Tot mai mulți șerpi și-au făcut apariția în Drobeta-Turnu Severin, în urma ploilor abundente

Tot mai mulţi şerpi ajung pe străzile din Drobeta-Turnu-Severin sau în apropierea zonelor turistice. Specialiştii spun că înmulţirea reptilelor a fost favorizată de sezonul ploios. Nu exclud însă să fie vorba şi de o înmulţire a rozătoarelor, principala lor hrană. Cei care observă şerpii trebuie să anunţe autorităţile, iar în cazul unei muşcături să sune imediat la 112.

Ultima Oră

Cele mai citite