Voluntari în combinezoane au împărțit ramuri de salcie emoriașilor
Duminica Floriilor a fost sărbătorită de credincioşi acasă. Bisericile au fost fără enoriaşi, dar ramurile de salcie au fost sfinţite de preoţi aşa cum este tradiţia. Apoi, împreună cu voluntari, crenguţele au fost împărţite celor care vor să le pună la icoane peste an pentru a le feri casele de rele. Astfel, preoții cu ajutorul voluntarilor, îndulcesc puțin calea spre normalitate.
12 April 2020, 17:17