santier coronavirus
Capitala se confruntă cu cel mai mare focar de coronavirus de până acum. 32 de muncitori aduşi din India să lucreze pe un şantier de construcţii din Sectorul 4 sunt infectaţi cu SARS-CoV-2. Au fost transportaţi la trei spitale din Bucureşti, iar alţi 76 de lucrători străini au fost plasaţi în carantină. Azi-noapte, şantierul a fost păzit de poliţşti şi jandarmi. Acum, în afara anchetei epidemiologice, şi Inspecţia Muncii verifică în ce condiţii lucrau şi erau cazaţi muncitorii.

