Omenirea a epuizat resursele Planetei pentru anul 2022. Sună abstract, însă efectele se văd deja. Fenomenele meteo extreme sau seceta sunt exemplele cele mai actuale. La asta se adaugă faptul că în Oceanul Planetar este mai mult plastic decât peşti. Dacă stilul nostru de viaţă nu se vă schimba, traiul pe această planetă va deveni din ce în ce mai toxic.
O ecologistă de 37 de ani din Londra a decis, când avea 20 de ani, că nu va face niciodată copii pentru a da o mână de ajutor planetei, relatează Daily Mail.