roşii româneşti
Bunul gust face diferența în cele mai multe domenii. Și e foarte important și în legumicultură. De aceea în Suceava mai sunt fermieri care plantează răsaduri românești. Acum când pe piață găsim legume din alte țări, cumpărătorii caută legume care să aibă gustul de odinioară.
Primele legume românești cultivate prin programul "Tomata" au început să fie vândute în piețele din Olt
Roșiile românești cultivate prin programul "Tomata" sunt și cu 50% mai scumpe decât cele din import. Chiar dacă sunt mai scumpe, cumpărătorii preferă legumele românești, pentru că sunt mai gustoase și sănătoase. Agricultorii olteni au cultivat prin programul "Tomata" și căpșuni, varză, cartofi și castraveți.
Roșiile care sunt acum pe piață sunt coapte artificial. Tomatele devin roșii cu ajutorul unor substanțe
A venit primăvara și a început sezonul salatelor. Numai că ingredientul principal al salatelor sunt roşiile, iar cele aflate acum în vânzare au o mică problemă: sunt "coapte" artificial. Nu este normal, dar este justificat din punct de vedere comercial. Roșiile sunt crescute cu ajutorul tehnologiei avansate ori sunt stropite cu substanțe nutritive într-un sistem calculat de comupter, ca să crească mai repede.
Legumele românești, în pericol din cauza frigului. Anul acesta vom avea mai multe verdețuri
Roșiile românești se lasă mult așteptate anul acesta pe tarabe. Fermierii din Izbiceni, unul dintre cele mai mari bazine legumicole din sudul țării, spun că gerul din ultima perioadă a distrus răsadurile și le-a majorat costurile. Așa că și prețul legumelor va fi mai mare.
Piețele sunt pline de roșii românești. Producătorii sunt foarte mulțumiți de producția din această toamnă
Roșii multe și gustoase sunt în toate piețele din România, chiar dacă temperaturile au scăzut. Legumicultorii folosesc în solarii semințe românești și sunt foarte multumiți de producția din lunile de toamnă. Cu puțin ajutor de la stat, producătorii speră să dea românilor și de sărbători roșii gustoase, românești.
Ministerul Agriculturii promite că vom avea roşii româneşti tot anul
Roşiile româneşti ar putea ajunge în pieţe tot anul! Cel puţin, asta promite ministerul Agriculturii, care îi ajută pe fermierii care deţin sere şi solarii, printr-un program pe mai mulţi ani. Agricultorii spun "mulţumesc" pentru banii oferiţi de stat, însă mai taie din optimismul oficialilor: a fost o iarnă grea, aşa că roşiile s-ar putea coace mai târziu. Şi nici banii primiţi nu sunt suficienţi ca roşia să fie românească tot anul.
- 1
- 2

