Principele Radu a participat, joi, la deschiderea celui de-al doilea forum economic organizat la Chişinău sub auspiciile Familiei Regale a României, prilej cu care şi-a exprimat speranţa ca numărul investitorilor din ţările Uniunii Europene în Republica Moldova să crească în anii viitori.