Starea românilor răniţi în accidentul din Bulgaria este în continuare gravă

Cinci români, victime ale accidentului din Bulgaria de sâmbătă, sunt internaţi în Spitalul Floreasca şi se menţin în stare gravă, au anunţat medicii. Este vorba despre trei femei şi doi bărbaţi, care au fost aduşi cu elicopterele în Capitală. Patru oameni au pierit, trei români şi un turc în accidentul de autocar.

Accident de autocar în Bulgaria | Cei 5 români aduși în țară cu elicoptere SMURD au multiple traumatisme și fracturi. Starea lor este stabilă

Serviciile de urgenţă din România s-au mobilizat imediat ce au fost informate despre tragedia de la Veliko Tarnovo. Cei 5 români răniţi în accident au fost aduşi în ţară cu 4 elicoptere SMURD. Prima a ajuns o femeie a cărei stare a fost evaluată ca fiind mai gravă, urmată de alte două femei și de doi bărbați. Toți pacienții sunt internați la spitalul Floreasca, în stare stabilă, după cum au anunțat medicii.

Ultima Oră

Cele mai citite