români plecați în Grecia
Salonicul, al doilea oraș grecesc ca mărime după Atena, nu este doar o destinație de vacanță pentru români, ci și casă pentru 1.500 de compatrioți. În ultima vreme, zeci de familii de români s-au întors acasă. Cum a devenit România mai atractivă decât Grecia aflați într-un reportaj, în exclusivitate, de Cătălin Deacu și Sorin Eșeanu.

