Alţi trei cetăţeni români au fost evacuați din zonele calamitate, după trecerea uraganului Irma
În urma demersurilor susţinute întreprinse de Celula de Criză a Ministerului Afacaerilor Externe (MAE), în seara zilei de 11 septembrie 2017, alţi trei cetăţeni români au fost evacuaţi din Insula Sint Maarten/ Saint Martin către Santo Domingo, Republica Dominicană, transmite ministerul. Cetăţenii români sunt în siguranţă în Republica Dominicană, de unde urmează să îşi continue călătoria.
12 September 2017, 15:04