români bolnavi diabet
Un român din 10 suferă de diabet zaharat, iar medicii au vești și mai îngrijorătoare. În anii următori, numărul bolnavilor va crește din cauza stilului de viață nesănătos și a sedentarismului. Mai ales că lipsesc strategiile coerente de prevenție și informare.

